• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Hlasování o "NEJOBLÍBENĚJŠÍ praxi" Zdravých měst, obcí, regionů 2021

Hlasovat je možno ZDE.

Již čtvrtým rokem se tradičně prostřednictvím facebooku hlasuje o NEJoblíbenější praxi Zdravých měst. Do letošního ročníku se zapojilo 15 měst, obcí a regionů, které dohromady zaslaly 25 příkladů inspirativní praxe z nejrůznějších oblastí rozvoje.

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ o NEJpraxi Zdravých měst 2021
(aktualizováno každé pondělí)

Harmonogram sběru, hlasování a vyhlášení výsledků soutěže NEJpraxe:

  • Veřejné hlasování: 3. 10. - 30. 12. 2021 (ZDE)
  • Slavnostní vyhlášení: leden 2022 - Konference NSZM ČR

V prvním ročníku roce získal největší počet hlasů příklad ze Zdravé obce Křižánky. V následujících dvou letech zvítězilo Zdravé město Tábor. V průběhu každoročního hlasování jsme mohli sledovat skvělou kampaň na sociálních sítích zúčastněných měst, obcí a regionů. I to, jak se dobrá praxe, kterou mnozí z vás inovativně v podmínkách České republiky vytvářeli a nastavovali, dostává "do světa." Jsme zvědavi, jaké téma, jaké město, obec, kraj či jaká nová strategie zvítězí v letošním klání.

Vybírat je určitě z čeho! Hlasujte lajkováním, sdílejte - pošlete příklady dobré praxe do světa

Informaci o prvním ročníku NEJpraxe 2018 naleznete ZDE
Informaci o druhém ročníku NEJpraxe 2019 naleznete ZDE
Informaci o třetím ročníku NEJpraxe 2020 naleznete ZDE

---

Každé město, obec či region při svém rozvoji často naráží na nejrůznější problémy či úkoly, které si žádají neotřelá, originální, efektivní řešení. Obce, regiony, ale i neziskové organizace, školy či místní podniky realizují aktivity, které zlepší místní služby, uspoří finance či zvýší povědomí o určitém tématu udržitelného rozvoje - jednoduše řečeno přispívají k dlouhodobé kvalitě života a zdraví obyvatel. Přinášejí tak řadu inovativních, pozoruhodných a praktických řešení.

Tyto příklady NSZM již řadu let shromažďuje na svém rozsáhlém webu Dobrá Praxe. Věříme, že sdílení příkladů dobré praxe napomůže kvalitnímu rozvoji České republiky. Velice děkujeme všem městům, obcím i regionům, které se na tuto cestu vydaly a snaží se zlepšovat územní veřejnou správu, zapojovat veřejnost a směřovat ke kvalitnímu rozvoji.

zpět na přehled aktualit

TISK
i