• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

12.12.2023 23:59

🎯 Soutěž NEJpraxe Zdravých měst a regionů, známe vítěze!

Již šestým rokem jste mohli hlasovat o NEJoblíbenější praxi Zdravých měst. Vybírat bylo z čeho! Letos soutěžilo 32 inspirací Zdravých měst, obcí a regionů z nejrůznějších tematických oblastí. Slavnostní vyhlášení letošních vítězů proběhne 18. ledna 2024 na Konferenci NSZM v Praze.

VÍTĚZOVÉ NEJpraxe Zdravých měst a regionů 2023:
🥇ZDRAVÉ MĚSTO BRNO
🥈ZDRAVÉ MĚSTO OSTRAVA
🥉ZDRAVÉ MĚSTO HODONÍN

V letošním ročníku soutěže nejvíce zabodovalo Zdravé město BRNO s projektem Nebýt na to sama zaměřeným na zlepšení podmínek pro onkologické pacientky. Na druhé příčce se umístilo Zdravé město OSTRAVA se svým dotačním programem Tvoříme prostor určeným na úpravu veřejných prostranství a podporu komunitního života. Trojici nejlepších soutěžních praxí letošního roku uzavírá Zdravé město HODONÍN a jeho projekt Přírodní učebna Archimedes - unikátní outdoorové edukační centrum zaměřené na přírodovědné vzdělávání dětí a mládeže. 
Níže uvedený dynamický graf ukazuje velký souboj na facebooku, rozhodlo až finále.

Soutěž NEJpraxe Zdravých měst je především popularizační. Nejedná se tedy o odbornou soutěž. Nejde o expertní pohled či složitá pravidla hodnotících komisí. Snahou je vzbudit zájem, hrdost na to, co obec umí, zdravý patriotismus a zároveň propagovat, co se na lokální úrovni děje zajímavého. Obce se musí umět pochlubit, získat hlasy, získat si partnerské organizace i ty, kterým je projekt určen. Vedle sebe tak může soutěžit jak metropole, tak malá obec, mikroregion i kraj – všichni mají šanci.

Ještě jednou gratulujeme všem vítězům a děkujeme všem, kteří se zúčastnili za to, že sdílí svou ukázkovou praxi. 

Všechny soutěžní příklady dobré praxe:
https://dobrapraxe.cz/cz/soutez

Dynamický graf letošního ročníku soutěže o NEJpraxi 2023

zpět na přehled akcí

TISK
i