• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť Zdravých měst ČR

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Ve Zdravých městech v říjnu proběhla tradiční kampaň Dny zdraví

Tradiční kampaň Dny zdraví, která je oslavou zdravého životního stylu, proběhla v první polovině října. Tematickou různorodostí i zapojením odborných partnerů v jednotlivých městech se jedná o vůbec nejrozsáhlejší akci na podporu zdravého životního stylu v České republice. 

Hlavním cílem Dnů zdraví je zajímavou formou informovat občany o tom, jak správně pečovat o své zdraví, jak je možné předcházet zdravotním potížím a zároveň jim také nabídnout aktivity, které mohou dlouhodobě přispívat k jejich fyzické i duševní pohodě. 

Během akcí v rámci kampaně Dny zdraví si mohli občané na řadě míst nechat zdarma změřit tělesné hodnoty (tělesnou hmotnost, tlak, hladinu cukru v krvi atp.), případně absolvovat další vyšetření nebo získat informace v rámci bezplatného poradenství. Doprovodný program byl tradičně určen všem generacím včetně dětí a seniorů.

Radnice Zdravých měst kampaň každoročně realizují ve spolupráci se všemi partnery, kteří se problematikou zdraví z jakéhokoliv hlediska zabývají (nestátní neziskové organizace, zdravotnická zařízení, školy apod.). 

V letošním roce se k realizaci kampaně přihlásilo 34 měst, obcí a regionů: Bolatice, Chrudim, Dačice, Dobříš, Havlíčkův Brod,  Jihlava, Kopřivnice, KRAJ LIBERECKÝ, KRAJ VYSOČINA, Krnov, Letovice, Liberec, Litoměřice, Mladá Boleslav, Opava, Praha 08, Praha 18, Praha 20, Praha 21, Praha-Dolní Měcholupy, Praha-Dolní Počernice, Prostějov, Rosice, Rožnov pod Radhoštěm, Sázava, Šlapanice, Štětí, Tábor, Třebíč, Týnec nad Sázavou, Ústí nad LabemVelké Meziříčí, Znojmo

Přehled aktivit zapojených obcí a regionů naleznete na stránce: www.ZdravaMesta.cz/dzd.

zpět na přehled aktualit

TISK
i

DataPlán NSZM
Co pro Vás nabízíme?


DataPlán NSZM pro Vás již 15 let!
Cena Ministerstva vnitra za inovaci 2006