• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Norská Zdravá města v Brně a Praze

Začátkem prosince jsme měli tu čest přivítat v České republice naše norské kolegy ze Zdravých měst Asker, Indre Ostfold a Krisitansand a z Norské sítě Zdravých měst. Cílem setkání bylo zejména vzájemně se inspirovat, diskutovat o tom, co se v Česku i Norsku děje v oblasti particpace, zapojování lidí do rozvoje měst, kde se můžeme vzájemně obohatit, co vylepšit.

První část setkání proběhla v Brně, kde byl ze strany Kanceláře BRNO - Zdravé město ve spolupráci s odborem participace připraven bohatý program. Krom zajímavých prezentací např. k využití participace v práci s daty či v oblasti strategického plánování bylo možné ukázat i konkrétní výstupy vybraných projektů podpořených z participativního rozpočtu „Dáme na vás“. Norské kolegyně byly nadšené návštěvou sdíleného seniorského bydlení či diskusí k projektu "Nebýt na to sama" k tématu onkologické prevence či léčby.

Druhá část studijní cesty se odehrála v Praze, kde byl mj. na programu celostátní seminář věnovaný tématu participace - prezentovány byly české i Norské příklady. Více o semináři, včetně prezentací ZDE. Vybrané ukázky z Česka i Norska jsou průběžně doplňovány a k nalezení v české i anglické verzi v databázi DobráPraxe.cz.

"Považuji tuto spolupráci za velice přínosnou. Jednak se ukazuje, že i v Česku se toho dost umí a že se mnohé další země mohou od nás mnohému naučit, ale současně jsme rádi, že je možné přístupy porovnávat a ukázat si, že pořád je co rozvíjet a kde se inspirovat", dodává Petr Švec, ředitel NSZM ČR.

V rámci projektu PART-NET probíhá i řada dalších akcí a aktivit otevřených všem zájemcům. Partnery projektu jsou za Česko také města Chrudim, Litoměřice, Prachatice, Valašské Meziříčí a Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem.

Publicita NOR - aktivity, projekt

zpět na přehled aktualit

TISK
i