• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Zdravé kraje diskutovaly o svých projektech, inspiracích a dalším rozvoji

V úterý 11. února 2014 se v budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje uskutečnilo pravidelné setkání Zdravých krajů. Cílem setkání bylo sdílet osvědčené postupy a inspirace v rozvoji Zdravých krajů a diskutovat nad vzájemnou spoluprací s obcemi, mikroregiony a městy v rámci daného regionu. Své zkušenosti z praxe prezentovali zástupci kraje Jihomoravského, Vysočina, Libereckého, Plzeňského a kraje Moravskoslezského. Poprvé byl přítomen též zástupce Hlavního města Prahy, které je od roku 2013 členem NSZM ČR. Účastníky přivítali člen rady Ing. Antonín Tesařík, politik Zdravého Jihomoravského kraje, a ředitelka Krajského úřadu Jihomoravského kraje JUDr. Věra Vojáčková, MPA.
více

Nové portály plné inspirací: „Město přátelské seniorům“, „Město a pohyb“ " i „Město mladým“

Národní síť Zdravých měst dlouhodobě shromažďuje příklady dobré praxe z různých oblastí a získané informace účelně propojuje. Během loňského podzimu byl zprovozněn tematický portál Města přátelská seniorům, na kterém lze najít mnoho informací, které se týkají této problematiky seniorů. Příklady dobré praxe, ale i řadu dalších informací, statistických dat a partnerů tak naleznete na jednom místě. Na tento portál již velmi brzy naváží další tematické weby NSZM ČR, které budou věnovány oblasti podpory pohybu všech generací či zapojování mladých do rozvoje míst, kde žijí.
více

Jedním z témat Zdravých obcí a regionů v roce 2014 je i udržitelný cestovní ruch

Ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj bude Národní síť Zdravých měst ČR v letošním roce hledat drobné inspirace i dlouhodobě osvědčené zkušenosti z oblasti udržitelného cestovního ruchu a turistiky v obcích a regionech České republiky.
Ať už se jedná o zajímavé počiny z oblasti budování netradičních turistických či cyklo stezek, o různé formy propagace regionu, která přitáhne návštěvníky, udrží či vybuduje nová pracovní místa a současně zachovává a dále rozvine přírodní o kulturní rozmanitost daného prostředí – všechno toto právem patří mezi oblasti, které stojí za to aktivně podporovat.
více

Aktuálně v TV Zdravá města

Jaké jsou možnosti po ukončení studia, pokud nemám zaměstnání? Mladí lidé diskutují s odborníky a zástupci Zdravých měst

Národní síť Zdravých měst se spolu se svými členy v roce 2013 zaměřila na velmi aktuální téma, kterým je nezaměstnanost, tedy konkrétně nezaměstnanost mladých lidí, čerstvých absolventů škol. Mladí po ukončení studia jsou jednou z nejvíce ohrožených skupin na trhu práce, bez praxe a zkušeností těžko hledají zaměstnání. Jedním z problémů je také jejich nedostatečná informovanost o možnostech, které se jim po ukončení studia nabízí, a kde mohou hledat pomocnou ruku. Právě této skutečnosti se snaží vyjít vstříc kulaté stoly na téma zaměstnanost mladých lidí pořádané za metodické pomoci a facilitační pomoci NSZM a Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory v jednotlivých městech.
více

Dění ve Zdravých městech a jejich dobrou praxi můžete sledovat na mnoha informačních kanálech

Informace o jednotlivých Zdravých městech a regionech, jejich příklady dobré praxe, kampaně i strategické dokumenty, stejně tak jako aktuální snímky z webkamer? To vše a mnohem více se dozvíte přímo na profilech, jednotlivých členů asociace na stránkách Národní sítě Zdravých měst ČR. Další zajímavé informace z měst jsou k nalezení na www.DobraPraxe.cz či www.DataPlan.info.
Zdravá města využívají v posledních letech k širší propagaci svých aktivit také krátká videa, ať už jako atraktivní pozvánky na akce nebo stručné a přehledné reportáže z dění v obci. Na stránce www.ZdravaMesta.cz/video naleznete videogaleriis příspěvky, které slovem i obrazem přibližují to co, pojem Zdravá obec, město, region v praxi znamená. Velké úspěchy, a to nejen v ČR, ale i v zahraničí, zaznamenává také prezentace asociace Zdravých měst na sociální síti Facebook.
Zjistěte více o jednotlivých info-kanálech asociace, zapojte se.
více

V Brně proběhl zajímavý workshop zaměřený na komunitní bydlení (nejen) pro seniory

Dne 21. listopadu 2013 se v Brně uskutečnil workshop s názvem "Komunitní bydlení (nejen) pro seniory". Akce byla otevřena všem zájemcům o téma kvality bydlení seniorů, ke konceptu komunitního bydlení a tzv. co-housingu, sdíleného bydlení. Workshop nabídl účastníkům prostor pro věcnou debatu, pro konzultace a řadu dotazů. Akce se aktivně účastnili zejména zástupci obcí - ať už Magistrátu města Brna či reprezentanti jeho vybraných městských částí, ale i zástupci z dalších obcí. Zúčastnili se i vedoucí domovů pro seniory a dalších zařízení tohoto typu či studenti a absolventi vysokých škol z oboru architektury a řady dalších. Akci pořádala Národní síť Zdravých měst ČR (NSZM) ve spolupráci s Centrem kvality bydlení (CeKB) a Nadací Heinrich Böll Stiftung (Nadace HBS), která akci finančně podpořila.
více

„Férový“ Hodonín přivítal Podzimní školu Zdravých měst 2013

Ve dnech 6. - 8. listopadu 2013 se ve Zdravém městě Hodonín uskutečnila jako již tradičně na konci roku Podzimní škola Zdravých měst. Akci zahájil úvodní seminář s řadou zajímavých informací nejen z Hodonína. Byly představeny novinky v místní Agendě 21, ale i konkrétní příklady a inspirace z praxe obcí a měst z celé ČR. Šedesátka zástupců obcí a měst se následně proškolila v tématech přípravy projektu či projednávání investičních akcí s veřejností.
více

Konference o spolupráci škol, měst a obcí - "PROPOJME SE!"

Konference s názvem "Propojme se! Mozaika pohledů na spolupráci škol, měst a obcí" se uskutečnila 14. listopadu 2013 v Praze, v konferenčním centru PwC Česká republika. Na přípravě akce, která byla určena zejména starostům, místostarostům a úředníkům městských samospráv, se podílela i řada odborných neziskových i dalších organizací, které dlouhodobě pracují s dětmi, mládeží i s obcemi. Národní síť Zdravých měst ČR v rámci panelové diskuse k tématu "Měníme prostředí, kde žijeme" prezentovala zkušenosti s Mladými fóry, která zapojují studenty do rozhodování o rozvoji města či obce.
více

Zdravá města zajímají názory mladých lidí

Stále více Zdravých měst se v současné době snaží zapojovat do veřejného dění všechny generace, včetně mladých lidí. Právě aktivní zapojování veřejnosti do místního dění je také jedním z hlavních cílů měst realizujících program místní Agenda 21. Osvědčeným příkladem takové aktivity je pořádání každoročně se opakujících „Veřejných fór“ s občany, tedy akcí, kde mohou občané diskutovat nad celkovým rozvojem města spolu s úředníky a politickými představiteli. Výstupem akce je formulace 10 nejzásadnějších návrhů na zlepšení fungování a rozvoje města, které se jeho vedení zavazuje v následujícím roce řešit. Obdobné akce pořádají Zdravá města i pro mladé lidi a tzv. Mladá fóra se setkávají s velkým zájmem ze strany studentů.

více
« | 1 | .. | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | .. | 59 | »
TISK
i