• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

17.10. - 19.10.2012

🍁 Podzimní škola NSZM 2012 v Prostějově

Ve dnech 17. - 19. října 2012 se ve Zdravém městě Prostějov konala letos již třetí Škola Zdravých měst, určená nejen členům asociace, ale všem dalším zájemcům o témata udržitelného rozvoje a podpory zdraví v obcích a regionech (na snímku Mirostav Pišťák, primátor Zdravého města Prostějov). Úvodní seminář třídenní akce byl zaměřen na řadu témat - od strategického plánování měst a obcí, přes zapojování veřejnosti až po konkrétní nabídky spolupráce ze strany organizací jako například Regionální environmentální centrum ČR, Fond dalšího vzdělávání či neziskové organizace Kokoza. Účastníky tak zaujala témata komunitního kompostování a komunitních zahrad úspěšně realizovatelných zejména na sídlištích větších měst. Tato aktivita nejenže pomáhá rozvíjet komunitní život v těchto místech, ale současně naplňuje prvky „sociálního podnikání“. Řada dotazů z pléna padala k možnostem využití placených praxí v rámci projektu „Stáže ve firmách“. Zájemci si také odnesli řadu podnětů k rozvoji a zatraktivnění cykloturistiky ve městech.

Akce ve svém druhém dni již tradičně pokračovala praktickými tréninky pro začátečníky i pokročilé. Základní blok byl zaměřen na projektové řízení - tvorbu žádosti, rozpočet a celkové řízení projektu. Rozšiřující blok se pod vedením zkušeného praktika s bohatými teoretickými znalostmi - M. Půčka - věnoval strategickému řízení a přípravě strategických dokumentů.

Závěrečný den se uskutečnilo praktické zaškolení práce se systémem DATAPLÁN, individuální konzultace se zaměřily zejména na přípravu Fóra Zdravého města, komunitního plánu a další dle zájmu.


Akce je součástí projektu NSZM ČR "Strategické řízení v obcích - kvalitně a efektivně", který je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

loga_1.png

zpět na přehled akcí

TISK
i