• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť Zdravých měst ČR

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Ve Zdravých městech odstartovala kampaň Dny bez úrazů

Kampaň „Dny bez úrazů", ke které se každoročně připojuje řada Zdravých měst, obcí a regionů, probíhá v první polovině června a je již tradičně zaměřena na prevenci úrazů. V rámci kampaně se uskutečňují osvětové akce zaměřené zejména na úrazy v dopravě, ve škole a na sportovištích. Nejohroženější z hlediska úrazů jsou děti a senioři, proto se během Dnů bez úrazů konají přednášky v mateřských a základních školách i speciální akce zaměřené na bezpečnost seniorů.

Nedílnou součástí kampaně je také nácvik první pomoci při úrazu. Cílenou prevencí lze efektivně snížit počet úrazů a zmírnit jejich následky, což bylo ověřeno již v řadě měst i na základě měření. Pro prevenci úrazů v dopravě mohou města využít osvědčené metodiky, jako je např. program „Bezpečná cesta do školy“ nebo kampaň „Na kolo jen s přilbou“. „Dny bez úrazů“ ve Zdravých městech podporuje též Státní zdravotní ústav, resp. jeho místně příslušná pracoviště.

Vzhledem k současné situaci vytvořila NSZM online podporu, kde jsou k dispozici výuková i zábavná videa a materiály pro školy i rodiny.

https://www.zdravamesta.cz/cz/dny-bez-urazu-online

Online podklady je možné předat k využití pro všechny místní partnery, kteří nemohou uspořádat tradiční setkávací aktivity. Věříme, že videa materiály lze tvořivě použít k různým online aktivitám ve školách i rodinách, případně volnočasových kroužcích a pobytových zařízeních. Velice uvítáme, pokud nám zašlete odkazy na další online podklady, které rádi do sbírky doplníme (Kancelář NSZM: nszm@nszm.cz)

Podobné sbírky online podkladů jsme již vytvořili pro kampaně Den Země a Den bez tabáku a budeme vytvářet i pro další společné kampaně NSZM - Evropský týden mobility, Dny zdraví.

Aktivity Zdravých měst, obcí a regionů v rámci Dnů bez úrazů naleznete na přehledu: www.ZdravaMesta.cz/dbu.

zpět na přehled aktualit

TISK
i

DataPlán NSZM
Co pro Vás nabízíme?


DataPlán NSZM pro Vás již 15 let!
Cena Ministerstva vnitra za inovaci 2006