• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť Zdravých měst ČR

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Ve Zdravých městech bude v říjnu probíhat tradiční kampaň Dny zdraví

Tradiční kampaň Dny zdraví, která je oslavou zdravého životního stylu, probíhá zejména v první polovině října. Tematickou různorodostí i zapojením odborných partnerů v jednotlivých městech se jedná o vůbec nejrozsáhlejší akci na podporu zdravého životního stylu v České republice. 

Hlavním cílem Dnů zdraví je zajímavou formou informovat občany o tom, jak správně pečovat o své zdraví, jak je možné předcházet zdravotním potížím a zároveň jim také nabídnout aktivity, které mohou dlouhodobě přispívat k jejich fyzické i duševní pohodě. 

Během akcí v rámci kampaně Dny zdraví si mohou občané na řadě míst nechat zdarma změřit tělesné hodnoty (tělesnou hmotnost, tlak, hladinu cukru v krvi atp.), případně absolvovat další vyšetření nebo získat informace v rámci bezplatného poradenství. Doprovodný program je tradičně určen všem generacím včetně dětí a seniorů.

Radnice Zdravých měst kampaň každoročně realizují ve spolupráci se všemi partnery, kteří se problematikou zdraví z jakéhokoliv hlediska zabývají (nestátní neziskové organizace, zdravotnická zařízení, školy apod.). 

V letošním roce se zatím k realizaci kampaně přihlásila tato města a obce: Adamov, Brno, Červená Voda, Dačice, Dobříš, Havlíčkův Brod, Jihlava, Kopřivnice, Kroměříž, MAS Rozkvět, Prachatice, Praha 08, Praha 13, Praha 18, Praha 20, Praha-Libuš, Prostějov, Rosice, Tábor, Třebíč, Ústí nad Labem, Vítkov, Vsetín, Znojmo.

Pravidelně aktualizovaný přehled aktivit zapojených obcí a regionů naleznete na stránce: www.ZdravaMesta.cz/dzd.

Upozornění pro Zdravé obce a regiony: rádi budeme o Vašich aktivitách informovat další města i novináře. Prosíme, vložte své aktivity ke kampani Dny zdraví prostřednictvím Terminálu. Děkujeme za Vaše informace.

 

zpět na přehled aktualit

TISK
i