• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť Zdravých měst ČR

Národní síť
Zdravých měst České republiky

V Pelhřimově proběhla Jarní škola Zdravých měst

Ve dnech 24.-26. března 2010 se uskutečnila ve Zdravém městě Pelhřimov Jarní škola Národní sítě Zdravých měst, která byla součástí již 3. cyklu akreditovaného vzdělávacího programu „Místní Agenda 21 a Projekt Zdravé město WHO“. Jarní školu zahájil diskusní seminář (24. 3.), během něhož byly prezentovány informace k financování MA21 a rozvoje města, obce či regionu, zároveň zazněly aktuality a doporučení k osvědčeným soutěžím pro místní samosprávy. Návštěvníci akce se tak dozvěděli, jak uspět v soutěžích „Město stromů“, „Cesty městy“, „O lidech s lidmi“, „Obec přátelská rodině“, „Entente Florale“ ad. Pravidla soutěží představili jejich vyhlašovatelé, o své zkušenosti se podělili zástupci úspěšných Zdravých měst.

Během druhého dne setkání proběhlo praktické školení k tvorbě projektů a finančním zdrojům (pro začátečníky), dále byla věnována pozornost postupu ke kvalitě a medializaci Zdravého města (pro pokročilé). Třetí den Jarní školy se zaměřil zejména na nácvik práce s Databází MA21, kterou přijeli prezentovat zástupci CENIA, české informační kanceláře životního prostředí.

Akce byla součástí vzdělávací série „Leading & Learning cities“ a byla realizována v rámci projektu NSZM „MAgNET – síťová spolupráce MA21“ podpořeného ze zdrojů Revolvingového fondu MŽP.

zpět na přehled aktualit

TISK
i