• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Starostové a městští energetici si v Mnichově vyměňovali zkušenosti a dobrou praxi

Bavorská metropole hostila na desítku českých starostů a energetiků v rámci studijní cesty s hlavním tématem „Udržitelná energetika a doprava – reálná praxe a jak se inspirovat?“ 

Akci uspořádalo Sdružení energetických manažerů měst a obcí za podpory Energy Cities a ve spolupráci s Národní síť Zdravých měst ČR. Cílem bylo umožnit výměnu příkladů dobré praxe a napomoci rozvoji další spolupráce na poli udržitelné energetiky a dopravy na místní úrovni. Akce se zúčastnila následující města: Litoměřice, Hodonín, Hradec Králové, Prostějov, Rožnov pod Radhoštěm, Tábor, Rakovník, Žďár nad Sázavou.

V rámci akce proběhly různé workshopy, diskuze, byly představeny úspěšné projekty, proběhly exkurze - například do čtvrti Freinham, což je nově vybudovaná nízkoenergetická čtvrť s geotermálním zdrojem a úložištěm energie.

Předmětem diskuzí ohledně témat SmartCity byly například regulace veřejného osvětlení, místa pro dobíjení elektromobilů, sbírání dopravních dat a poskytování wi-fi ze sloupů veřejného osvětlení, multimodální mobilita s důrazem na čisté způsoby dopravy, energetické úspory v domech a domácnostech, či využití geotermální energie.

Účastníci této cesty ocenili, že němečtí hostitelé byli velmi otevření a férově uváděli jak úspěchy, tak i potíže při realizaci projektu SmartCity.

Publicita Evropská komise a CovM

zpět na přehled aktualit

TISK
i