• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť Zdravých měst ČR

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Stále více členů NSZM získává ocenění za kvalitu a inovaci ve veřejné správě

Během 5. Národní konference kvality ve veřejné správě, která se konala ve dnech 4.–6. února 2009 v Olomouci, proběhl ceremoniál udělování cen Ministerstva vnitra za úspěšný postup při zavádění metod kvality ve veřejné správě. Členové NSZM získali také v letošním roce řadu ocenění, mimo jiné za uplatňování místní Agendy 21, tedy za praktické uplatňování zásad udržitelného rozvoje a aktivní spolupráci úřadů s veřejností. „Ceny za kvalitu ve veřejné správě“ a „Ceny za inovaci“ si zástupci Zdravých měst a regionů přebírali v Klášterním Hradisku z rukou náměstka ministra vnitra Zdeňka Zajíčka.

O udělení cen Ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci ve veřejné správě bylo rozhodnuto na konci minulého roku, ocenění získalo na čtyřicet obcí a regionů a jejich úřadů, případně jiných organizací veřejné správy. Stříbrnou cenu za kvalitu ve veřejné správě získala Zdravá města Prostějov, Ústí nad Labem, Vsetín a Litoměřice. Bronzovou cenu pak převzali zástupci Zdravých měst Jilemnice, Mladá Boleslav, Přeštice, Strakonice a Zdravé pražské městské části Libuš-Písnice. Cenu za inovaci ve veřejné správě za rok 2008 získaly také Zdravé kraje Vysočina a Jihomoravský kraj a Zdravá města Chrudim, Hodonín a Uherské Hradiště. Zdravá města Dobříš, Hlučín, Tábor, Kopřivnice, Karviná a Šternberk získala cenu za zavádění dalších metod kvality veřejné správy.

Zároveň náměstek Zajíček otevřel další ročník těchto cen, které budou udělovány na počátku roku 2010. Podrobné podmínky udělení ocenění budou zveřejněny v průběhu dubna 2009.

zpět na přehled aktualit

TISK
i

DataPlán NSZM
Co pro Vás nabízíme?


DataPlán NSZM pro Vás již 15 let!
Cena Ministerstva vnitra za inovaci 2006