• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Soutěž NEJpraxe 2022 má vítěze!

V polovině prosince (12.12.) skončil již pátý ročník soutěže NEJpraxe Zdravých měst. Zúčastnilo se 29 soutěžních příkladů z obcí, měst, městských částí a krajů po celém Česku.

V pátém ročníku soutěže nejvíce zabodovala Zdravá obec SKOTNICE s tématem Participace v malé obci aneb Nezapomínejme ani na naše nejmenší. Na dalších příčkách se umístila Zdravá obec ČEPŘOVICE s projektem Školkový farmářský trh a Zdravá MAS STŘEDNÍ POLABÍ s dobročinným obchodem Dobromysl, ze kterého jsou financovány aktivity a projekty MAS. Následují Zdravá města - Chrudim a Krnov. Níže uvedený dynamický graf ukazuje velký souboj na facebooku, rozhodlo až finále.

Letos soutěžily příklady systémové, jako je strategické plánování a řízení, generely dopravy či investiční akce, až po jednotlivé aktivty či kampaně - od dopravy přes životní prostředí, třídění odpadů či právě práci s veřejností. Obce a kraje ukázaly, jak umí pracovat s dětmi, mladými i seniory.

Tato soutěž je především popularizační. Nejedná se tedy o odbornou soutěž. Nejde o expertní pohled či složitá pravidla hodnotících komisí. Snahou je vzbudit zájem, hrdost na to, co má obec umí, zdravý patriotismus. Obce se musí umět pochlubit, získat hlasy, získat si partnerské organizace i ty, kterým je projekt určen. O to, jak propagovat, co se ve městech děje zajímavého, do čeho se zapojit, co „okopírovat“ a nevymýšlet znovu. Vedle sebe tak může soutěžit jak metropole, tak malá obec, mikroregion i kraj – všichni mají šanci.

Vyhlášení a ocenění vítězů proběhne na Konferenci NSZM ČR v Brně 26. ledna 2023. Těšte se! :)

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ o NEJpraxi Zdravých měst 2022
(hlasování bylo ukončeno 12.12.)

zpět na přehled aktualit

TISK
i