• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Ocenění ZLATÝ ERB pro Pražskou pocitovou mapu

V 18. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2021 o nejlepší webové stránky, e-služby a smart projekty měst a obcí získalo hlavní město druhé místo za projekt "Pocitová mapa Zdravá Praha 2021".

„Toto ocenění potvrzuje, že pocitová mapa, kterou po řadu let využívají Zdravá města napříč celou republikou, je nástrojem osvědčeným a přínosným. Těší nás, že se hlavní město rozhodlo pocitovou mapu využít a děkujeme zejména panu radnímu Zábranskému, politikovi Zdravého města Praha, že pocitové mapě poskytl potřebnou podporu“, říká Petr Švec, ředitel NSZM ČR.

Celopražská pocitová mapa je v prostředí ČR unikátním řešením, které dosud v tomto rozsahu a formátu nebylo realizováno. Kampaň zde probíhá hned na 2 úrovních – hlavního města Prahy a jednotlivých městských částí. Tento synergický postup přináší své výsledky. Aktuálně (k 10.9.) v pocitové mapě vyjádřilo svůj názor přes 5,5 tis Pražanů, což je výborný výsledek i v celoevropském měřítku. Počet zapojených v Praze může být navíc ještě vyšší, neboť kampaň probíhá až do 30.9.

Nástroj je realizován ve spolupráci Univerzity Palackého v Olomouci (technické řešení) a Národní sítě Zdravých měst ČR (metodická podpora, aplikační platforma).

Další informace k pražské pocitové mapě naleznete na webu Zdravá Praha.
Další informace k soutěži jsou na webu Zlatého erbu 2021.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Foto

zpět na přehled aktualit

TISK
i