• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

NSZM doporučuje DŘEVOSTAVBY i pro veřejné budovy

Speciál časopisu DŘEVO&stavby a zelená řešení pro města a obce 2020/2021 připravený ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst právě vyšel. Zapojení asociace Zdravých měst je motivováno snahou zaměřit pozornost měst a obcí na možnosti využívat dřevostavby i pro veřejné budovy - obecní úřady, školy a školky, kulturní objekty, obřadní síně, a dokonce i pro hasičské zbrojnice. Řada praktických příkladů již v Česku existuje.

V časopise najdete mimo jiné PŘÍKLAD DOBRÉ PRAXE v Břeclavi – novou BŘECLAVSKOU SMUTEČNÍ SÍŇ, která nahradila původní, již nevyhovující, ze 60.let minulého století (viz stránka 66-67), příklad v databázi DobráPraxe.cz.

Dále pak informace k aktuálním dotacím na modernizaci a úspory energií ve veřejných budovách, příklady využití dotací, řadu inspirativních realizací pro vzdělání a sport, dřevostavby v městském prostoru, v přírodě a krajině. Nechybí ani návody na energetické úspory ve městech a obcích a samozřejmě zkušenosti s výstavbou a využíváním dřevostaveb ústy jejich uživatelů.

Speciál DŘEVO&stavby a zelená řešení pro města a obce byl připraven ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí, Centrem pasivního domu, Českou radou pro šetrné budovy a Národní sítí Zdravých měst.

K dispozici je v tištěné i online verzi zde: https://online.drevoastavby.cz/files/pmo2020/

Objednat časopis můžete na: https://eshop.drevoastavby.cz/e-shop/33380-drevo-stavby-a-zelena-reseni-pro-mesta-a-obce-2020-2021

zpět na přehled aktualit

TISK
i