• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Noví Šampioni, Ambasadoři a ocenění za dobrou praxi měst

V Třebíči se oceňovalo! V rodině „Šampionů Zdravých měst“ jsou nové přírůstky. Město Velké Meziříčí a městská část Praha 10 se zařadily k Brnu, Chrudimi, Jihlavě, Litoměřicím, Kopřivnici a ke Kraji Vysočina.

Skupina „Šampionů“ je nejvyšší příčkou Ligy Zdravých měst, navazuje na „Pokročilé“, „Začátečníky“ a „Pozorovatele“. Liga funguje ve Zdravých městech od roku 1998, je vyhlašována každoročně, má velmi jednoduchá a přehledná pravidla, kam patří například aktivní práce s veřejností, systémové plánování k udržitelnému rozvoji a zdraví, prezentace ukázkových aktivit apod. Liga je motivačním systémem, nevyžaduje výkaznictví, postup a realizované aktivity sleduje sama asicace NSZM ČR a je průběžně schvalováno její valnou hromadou.

Další předaná ocenění:

  • NEJ praxe Zdravých měst za rok 2021, kde zvítězila Ostrava se svým Řemeslným inkubátorem "Fajna dílna". Následovalo Valašské Meziříčí a Hlučín. Běží již nový ročník 2022.

průběžné ocenění „razítko dobré praxe“ za prezentaci svých ukázkových aktivit“ získali:

Příjemným vyvrcholením bylo letošní vyhlášení „Osobnosti Národní sítě Zdravých měst. Letos si cenu převzali Jana Sedláček a Marie Černá za dlouholetou spolupráci a ukázkové postupy v obci Křižánky, respektive v Třebíči a Kraji Vysočina.

zpět na přehled aktualit

TISK
i