• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

🤝 Memorandum AKTIVNÍ ČESKO a ZDRAVÁ MĚSTA

Dne 15.5. bylo v Senátu podepsáno memorandum o spolupráci mezi Národní sítí Zdravých měst a nadačním fondem Aktivní Česko. Proč? Města jsou totiž zásadním hráčem i v této oblasti! Přímo ovlivňují množství a kvalitu sportovišť a prostorů pro aktivní trávení volného času, nastavují podmínky pro podporu místních spolků, mohou aktivizovat školy a mnohem více. Do této oblasti vkládají obrovské prostředky a je dobré vědět, kam přesně cílit, co je efektivní a využívané a co bude mít největší dopad.

Zdravá města a kraje a jejich partneři teď mají už teď řadu osvědčených postupů. Mají skvělé osvětové kampaně i řadu odborných zdravotně pohybových programů, umí motivovat, přiblížit téma i těm, co se nehýbou pravidelně. Investují s ohledem na zmapovanou poptávku a průběžně hodnotí využívanost. Ale hlavně - vzájemně se inspirují a hledají ta nejlepší řešení – nejen doma, ale i v zahraničí.

Řada příkladů k nalezení na https://www.mestopohyb.cz/, tak se hýbejme. Nejen proto, že „se to má“, ale prostě proto, že pohyb nám přináší zdraví, radost a čistí hlavu! 👍 S Aktivním Českem, našimi Zdravými městy a všemi zapojenými partnery se těšíme na společnou kampaň AKTIVNÍ ZÁŘÍ 2024.

Tisková zpráva z výroční konference Nadačního fondu Aktivní Česko.

 

zpět na přehled aktualit

TISK
i