• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Lidé ve Zdravých městech vybírají deset nejpalčivějších problémů

Během podzimních měsíců se uskuteční v dalších Zdravých městech setkání s veřejností, na kterých budou lidé diskutovat o nejpalčivějších problémech. Fórum Zdravého města je setkání, během kterého jeho účastníci určují „10P – desatero problémů“ daného města, obce či regionu. Problémy, vyhodnocené na Fóru jako nejpalčivější, jsou následně ověřeny v anketě, do níž se zapojí širší okruh občanů. V letošním roce probíhají veřejná setkání formou „10P“ v některých městech již podruhé, a tak je možné ověřit, jak s definovanými problémy naložili v uplynulém období političtí zástupci i příslušní pracovníci úřadů. Během září proběhla Fóra ve Zdravých městech Litoměřice, Varnsdorf a Velké Meziříčí, v říjnu pak tato setkání s veřejností proběhnou ve Zdravých městech Říčany, Lomnice nad Popelkou, Vsetín, Tábor, Jaroměř, Ústí nad Labem a ve Zdravé obci Strašín.

Nejvíce hlasů od účastníků Fóra Zdravého města Litoměřice dostalo téma zlepšení chodu Městské policie. Diskuse se tentokrát zúčastnilo 130 obyvatel města, což je ještě více než loni. Během Fóra jeho účastníci rozhodli také o přidělení šeku na 20 000 korun. O tuto cenu se podělily dvě organizace - Centrum pro zdravotně postižené děti Srdíčko a Mateřské centrum Klubíčko.

Ve Zdravém městě Varnsdorf označili občané během Fóra za největší problém zvyšující se kriminalitu a obecně soužití s nepřizpůsobivými obyvateli města.

zpět na přehled aktualit

TISK
i