• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť Zdravých měst ČR

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Proběhla kampaň Evropský týden mobility s heslem "Projdi se s námi" | září 2019

Kampaň Evropský týden mobility - ETM (16. až 22. září), která probíhá každoročně od roku 2002, měla i v roce 2019 za cíl propagovat bezpečné, ekologicky šetrné způsoby dopravy ve městech a obcích. Také letos se do kampaně zapojili členové Národní sítě Zdravých měst, kteří byli již mezi jejími prvními realizátory v Česku.

Přehled aktivit k ETM ve Zdravých městech, obcích a regionech naleznete na webu NSZM: ZdravaMesta.cz/etm

V rámci kampaně mohla města (či obce a regiony) prezentovat alternativy udržitelné mobility občanům, vysvětlit problémy, se kterými se města a obce potýkají, s cílem vyvolat změny v chování a učinit pokrok směrem k vytvoření udržitelnější dopravní strategie pro Evropu.

Lidské tělo je uzpůsobené k pohybu, přesto v moderním světe se většina práce, ale i zábavy odehrává v sedě. V práci převážně sedíme, sedíme i za volantem automobilu nebo ve vlaku či autobuse při cestě do práce. A večer, abychom si odpočali, si pro změnu sedneme před televizi. Chůze je přitom nejpřirozenější druh pohybu, který nevyděsí ani nesportovně založené lidi. Právě proto by se měla stát součástí každého dne. A ten, pro koho je procházka přece jen trochu nuda, může nasednout na kolo nebo koloběžku. Čím více lidí bude chodit pěšky nebo jezdit na kole, tím hezčí budou naše města a obce a tím zdravější i obyvatelé v nich.

Více informací na webu Ministerstva životního prostředí, které je hlavním koordinátorem této kampaně, a na mezinárodním webu kampaně.

Upozornění pro členy NSZM ČR: Rádi budeme o Vašich aktivitách informovat další města i novináře. Vkládejte své aktivity ke kampani prostřednictvím termináluZobrazit příspěvek na Instagramu

Letošní heslo Evropského týdne mobility vybízí "Projdi se s námi" | září 2019 . . Kampaň Evropský týden mobility - ETM (16. až 22. září), která probíhá každoročně od roku 2002, má za cíl propagovat bezpečné, ekologicky šetrné způsoby dopravy ve městech a obcích. Také letos se do kampaně zapojí členové Národní sítě Zdravých měst, kteří byli již mezi jejími prvními realizátory v Česku. . . Přehled aktivit k ETM ve Zdravých městech, obcích a regionech naleznete na webu NSZM: ZdravaMesta.cz/etm . . . . . #zdravamesta #tydenmobility #healthycities #sustainability #udrzitelnost #mobilityweek #europeanmobilityweek #evropskytydenmobility #NSZM #doprava #mobilita #ETM

Příspěvek sdílený ZdravaMesta (@zdravamesta),

zpět na přehled aktualit

TISK
i