• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Letošní ročník kampaně Den Země se zaměřil hlavně na úspory energie

Ve středu 22. dubna proběhl v řadě Zdravých měst, obcí a regionů další ročník kampaně Den Země. Tato nejrozsáhlejší mezinárodní kampaň zaměřená na ochranu životního prostředí se v České republice slaví již téměř 20 let. Také letos se řada osvětových akcí zaměřuje na téma energetických úspor, využívání obnovitelných zdrojů energie a ochranu klimatu.

Právě na Den Země spustilo Ministerstvo životního prostředí dotační program "Zelená úsporám", který kromě výrazné finanční podpory na zateplování budov pro soukromé osoby přinese také vytvoření nových pracovních míst a podporu ekonomiky. Více o dotačním programu, který spravuje Státní fond životního prostředí ČR, se dozvíte na adrese http://www.zelenausporam.cz.

Na mezinárodním poli startuje kampaň "Green Generation", která vyvrcholí 22. 4. 2010, přesně 40 let od konání prvního Dne Země. Kampaň je zaměřená na podporu udržitelných technologií a vytváření nových "zelených" pracovních míst. Více informací lze nelézt na stránce http://www.earthday.net.

Programy akcí jednotlivých členů NSZM ke kampani Den Země jsou k dispozici zde. Ke kampani se zatím přihlásili tito členové NSZM: Bolatice, Brno, Česká Lípa, Dobříš, Frýdek-Místek, Hlinsko, Hlučín, Hodonín, Chrudim, Jaroměř, Jihlava, Jilemnice, Kopřivnice, Letovice, Litoměřice, Lomnice nad Popelkou, Mladá Boleslav, Moravská Třebová, Orlová, Pelhřimov, Poděbrady, Praha–Libuš a Písnice, Prostějov, Přeštice, Příbram, Říčany, Štětí, Tábor, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Velké Meziříčí, Vsetín, Kraj Vysočina, Mikroregion Drahanská vrchovina.

Právě na Den Země se Zdravé město Litoměřice zapojilo do kampaně DISPLAY, kterou realizuje mezinárodní asociace Energie-Cités.

zpět na přehled aktualit

TISK
i