• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť Zdravých měst ČR

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Kampaň Den Země se ve světě slaví už čtyřicet let

Den Země, nejrozsáhlejší mezinárodní kampaň zaměřená na ochranu životního prostředí, se poprvé slavil před čtyřiceti lety. V České republice se konají oslavy Dne země již 20 let a také letos se ke kampani připojila Zdravá města, obce a regiony. Osvětové akce, které probíhaly v tradičním termínu 22. dubna i dalších dnech, byly zaměřeny na poznávání a praktickou ochranu přírody, ale také na úspory energie, využívání obnovitelných zdrojů energie, ochranu klimatu. Na mezinárodním poli vrcholily v souvislosti se čtyřicetiletým trváním kampaně Den Země aktivity zaměřené na podporu globální „zelené ekonomiky“ jako prostředku k ochraně klimatu.

Kampaň Den Země v letošním roce doposud podpořila tato Zdravá města, obce a regiony: Bolatice, Český Brod, Brno, Dobříš, Frýdek-Místek, Hlinsko, Hlučín, Hodonín, Chrudim, Jihlava, Jilemnice, Kopřivnice, Letovice, Litoměřice, Moravská Třebová, Mladá Boleslav, Mšeno, Orlová, Pelhřimov, Prachatice, Praha 14, Praha–Libuš a Písnice, Praha-Slivenec, Prostějov, Přeštice, Příbram, Říčany, Tábor, Telč, Třebíč, Uherský Brod, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Valašské Meziříčí, Varnsdorf, Vsetín, Mikroregion Drahanská vrchovina, kraj Vysočina a Jihomoravský kraj.

Informace o akcích a aktivitách naleznete zde, více informací o mezinárodních souvislostech kampaně Den Země na tomto odkazu.

zpět na přehled aktualit

TISK
i