• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Portál DOBRÁ PRAXE - Galerie udržitelné město se plní osvědčenými řešeními

Necelých tři čtvrtě roku uplynulo od doby, kdy NSZM spustila specializovaný internetový rozcestník k 11 tématům udržitelného rozvoje s názvem DOBRÁ PRAXE. Mezitím se z Galerie stal uznávaný a stále častěji navštěvovaný informační portál, v němž lze nalézt zajímavé inspirace z měst a obcí – dobré praxe i jednotlivé „střípky“, odkazy na daná témata obsažené ve strategiích a koncepcích, specializované audity udržitelného rozvoje, či kontakty a odkazy na další zajímavé domácí i zahraniční informační zdroje.

Galerie obsahuje přes 2500 střípků – větších či menších inspirací a téměř 300 příkladů dobré praxe, které představují osvědčené postupy a řešení a zároveň v sobě zahrnují prvky inovace, nové myšlenky a nápady. Jejich shromažďování tak následně vytváří prostor a motivaci pro vzájemné učení se jeden od druhého, sdílení know-how a zkušeností.

Galerie nabízí prostor i pro ty, kteří se zajímají o možnosti hodnocení či vzájemného porovnání měst z hlediska udržitelného rozvoje. Prostřednictvím porovnání auditů udržitelného rozvoje, které byly jednotlivými městy zpracovány podle Metodiky hodnocení udržitelných měst, může každý zjistit, jak si na tom dané město stojí v jednotlivých oblastech rozvoje v souladu mezinárodními Aalborskými závazky.

Galerie udržitelného rozvoje je určena nejen zástupcům měst, obcí a regionů, ale i všem dalším, které tato oblast zajímá a kteří hledají inspirace a praktické informace.

Témata, která v galerii naleznete: Veřejná správa a územní rozvoj, Životní prostředí, Udržitelná spotřeba a výroba, Doprava a mobilita, Zdraví, Místní ekonomika, Vzdělávání a výchova, Kultura a volný čas, Sociální prostředí, Zemědělství a venkov, Globální odpovědnost.

Najdete nás na: dobrapraxe.cz

zpět na přehled aktualit

TISK
i