• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť Zdravých měst ČR

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Zdravá města ČR
  od roku 1994 ...


Zajímají Vás Zdravá města?
Staňte se členem!
Národní síť Zdravých měst ČR
s Vámi již 26 let!

DEN BEZ TABÁKU každý den - ONLINE!

Světový den bez tabáku je mezinárodní kampaní, která se zaměřuje na prevenci nemocí spojených s užíváním tabákových výrobků. Kampaň připadá každoročně na 31. květen a je podporována Světovou zdravotní organizací (WHO). Ke kampani se aktivně hlásí řada členů Národní sítě Zdravých měst ČR.

Užívání tabákových výrobků patří stále mezi hlavní příčiny úmrtí ve světě i v evropském regionu. V běžném chodu světa se v České republice každoročně u příležitosti Světového dne bez tabáku koná řada osvětových akcí s protikuřáckou tematikou. Přímo ve Zdravých městech, obcích a regionech se chystá řada akcí, jako jsou „Cesty za čistým vzduchem“, soutěže a divadelní představení s protikuřáckou tematikou pro děti, přednášky a zdravotní poradenství pro dospělé.

Vzhledem k současné situaci vytvořila NSZM online podporu, kde jsou k dispozici výuková i zábavná videa a materiály pro školy i rodiny

http://zdravamesta.cz/den-bez-tabaku-online

Online podklady je možné předat k využití pro všechny místní partnery, kteří nemohou uspořádat tradiční setkávací aktivity. Věříme, že videa materiály lze tvořivě použít k různým online aktivitám ve školách i rodinách, případně volnočasových kroužcích a pobytových zařízeních. Velice uvítáme, pokud nám zašlete odkazy na další online podklady, které rádi do sbírky doplníme (Kancelář NSZM: nszm@nszm.cz)

Podobné sbírky online podkladů budeme vytvářet i pro další společné kampaně NSZM - Dny bez úrazů, Evropský týden mobility, Dny zdraví.

Aktivity Zdravých měst, obcí a regionů v rámci Dne bez tabáku naleznete na přehledu: www.ZdravaMesta.cz/dbt.

zpět na přehled aktualit

TISK
i