• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Česká a norská síť Zdravých měst mají co sdílet

Česká a norská síť Zdravých měst mají co sdílet. Participace a zapojování veřejnosti, práce s místními politiky, propagace tématu zdraví a udržitelného rozvoje, zapojování mladých a mnohé další - to jsou témata, která obě sítě dlouhodobě rozvíjí a tentokráte pomůže i podpora z Fondů EHP.

Od 1. dubna startuje nový projekt. Smyslem je vzájemně nasdílet to, co se daří v participaci v obou zemích, inspirovat se a vyzkoušet nové postupy. Česko se může pochlubit třebas dětskými a mladými fóry, Norové zase skvěle pracují s místními politiky. Příkladů, co se umí a co lze nasdílet je mnohem více. Do března 2024 proběhne několik společných seminářů – naživo i online, uskutečníme 2 studijní cesty, vznikne řada případových studií. Věříme, že je využijí nejen Zdravá města, ale všichni, kdo se o téma participace, udržitelný rozvoj a zdraví, obecně kvalitu života místních komunit zajímají.

Partnery projektu jsou krom norské sítě ZM i města Chrudim, Litoměřice, Prachatice, Valašské Meziříčí, a Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem.

Publicita NOR - aktivity, projekt

zpět na přehled aktualit

TISK
i