• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť Zdravých měst ČR

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Evropský týden mobility

Znojmo (2018)

Program

Vyrazte ven s celou rodinou. Bez aut

I v letošním roce pořádá Středisko volného času Znojmo ve spolupráci s městem Znojmem osvětovou ekologickou akci Den bez aut, která se koná v rámci celorepublikové kampaně Evropský týden mobility. Ve Znojmě se uskuteční v pátek 21. září na Horním náměstí od 9:00 do 18:00 hodin.

Den bez aut je další z řady akcí, které se konají pod záštitou projektu Zdravé město Znojmo. Jejím cílem je upozornit na dopady výfukových plynů na životní prostředí, prezentovat zdravý životní styl i aktivní trávení volného času.

V dopoledních hodinách je akce určená pro děti z místních škol. V odpoledních hodinách se k nim může připojit i široká veřejnost. Návštěvníci mohou vyzkoušet různé alternativy dopravních prostředků, sportovní aktivity a nebudou chybět ani soutěže. Součástí programu budou také taneční a hudební vystoupení, biketrialová exhibice, zumba, nordic walking s Janem Vajčnerem, několikanásobným evropským medailistou a mistrem Evropy, či beseda s cestovatelem Ladislavem Ziburou.

Novinkou letošního ročníku budou také hudební vystoupení. Od 11:00 hodin se můžete těšit na vystoupení Emil&Jakub s jejich Street Drummer´s Show a od 16:00 hodin vystoupí znojemská jazzová kapela Jazzy Talking.

Návštěvníci se mohou zúčastnit nejrůznějších soutěží, a to buď jednotlivě v rámci plnění úkolů na workshopech nebo sestaví čtyřčlenné týmy a zaběhnou si na čas soutěžní překážkovou štafetu. Ta bude rozdělena do 5 kategorií – děti 1. Stupně ZŠ, děti 2. Stupně ZŠ, studenti středních škol, rodiny a dospělí. Zazávodit si mohou i ti nejmenších, protože trať si mohou vyzkoušet i rodiče s kočárky. Vyhlášení výsledků proběhne v 16:00.

Na akci spolupracuje Městská policie Znojmo, Městské lesy Znojmo, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo a mnoho dalších. Akci také podpoří hráči „A“ týmu Orli Znojmo a HC Orli Znojmo-mládež, TJ Znojmo oddíl Florbalu, Znojmo Knights, 1. SC Znojmo FK, BBK fitness se svým programem a Cykloklub Kučera. Relaxační a klidová zóna s nabídkou kávy a míchaných nápojů.

Příloha
TISK
i