• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť Zdravých měst ČR

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Den Země

MAS Rozkvět (2018)

Program

Uklízí celá škola - LOUČOVICE

20.4.2018 se můžete v Loučovicích připojit k žákům 2. stupně místní ZŠ, kteří se připojili k celostátní kampani Ukliďme Česko a v rámci Dne Země uklízí nejen okolí školy a blízký lesopark.
Příloha

Ve Lhenicích uklízíme (Ukliďme Česko)

Základní škola Lhenice se tradičně zapojuje do celostátní iniciativy UKLIĎME ČESKO ...... uklízí se v pátek 20. dubna 2018.

Den Země u nás v regionu MAS Rozkvět podporujeme celou škálou akcí - a před pořádnými oslavami je potřeba uklidit....

V rámci celoškolního projektu ZŠ Lhenice "Den Země" uklidíme Lhenice a nejbližší okolí.
Do akce je zapojena celá škola, téměř dvě stovky žáků mohou doplnit i zájemci z řad veřejnosti. S sebou si přineste pracovní rukavice a dobrou náladu.Příloha

Den Země v Pištíně (e-pozvánka)

V neděli 22.4.2018 odpoledne od 15 hodin na Vás čekají soutěže ve sportovním areálu Pištín, prohlídka místního včelařského muzea a kino!!!
Pořádá Obec Pištín - Jihočeská vesnice roku 2017, do programu jsou zapojeny místní spolky i místní MŠ.

Foto/Obrázek

Pozvánka na odemykání přírodní zahrady v Chelčicích a oslavu Dne Země

Odemykání přírodní zahrady Chelčického domova sv. Linharta, o.p.s. - čtvrtek 19.4.2018 od 10 hodin (společně s MŠ Chelčice)
Oslava Dne Země - pátek 20.4.2018 od 15 hodin - tvořivá stanoviště a přírodovědná stanoviště pro malé i velké.

Den Země u nás v regionu MAS Rozkvět podporujeme celou škálou akcí - již tradičně mezi ně patří odemykání certifikované přírodní zahrady při Chelčickém domovu sv. Linharta.
Do této EVVO akce jsou kromě uživatelů sociálně terapeutické dílny také děti z místní MŠ Chelčice a veřejnost.
Letos se bude odemykat ve čtvrtek 19.4.2018 dopoledne.
V pátek 20.4.2018 odpoledne pak navazují oblíbené tvořivé dílničky v této přírodní zahradě pro širokou veřejnost.
Den Země tak nejen "poučí", ale hlavně pobaví...
Více na webových stránkách MAS Rozkvět, Obce Chelčice a Chelčického domova sv. Linharta, o.p.s..


Foto/Obrázek

Další akce a informace

JARNÍ VYBĚHNUTÍ SE ZIMOU

Lhenická běžecká událost - 2. ročník, pro všechny nadšené i nenadšené běžce, přijďte s námi vyběhnout se zimou a trochu si protáhnout tělo!

Trasa závodu má start i cíl na „starém“ hřišti. Běží se proti směru hodinových ručiček přes vrchol Stráž, který je prvním kontrolním bodem. Dále po západní straně hřebene ke Kozímu kameni, druhému kontrolnímu bodu. Od Kozího kamene se běží po východní straně masivu a sbíhá ke Kapli, která je posledním kontrolním bodem před cílem na „starém” hřišti.
Většina trasy je po lesních nezpevněných cestách. Malá část trasy, především první polovina výběhu na vrchol Stráž, je s asfaltovým povrchem. Na trati se nacházejí 2 části, které vedou mimo lesní cestu, tedy přímo lesem. Tyto úseky budou přehledně značeny.
Tím, že má trasa proměnlivé povrchy, několik prudčích seběhů, a část trasy vede přímo lesem mezi kameny a kořeny (mimo lesní cesty), měli by být běžci připraveni přizpůsobit svůj výkon terénu.
Běh je vhodný pro všechny sportovní nadšence bez rozdílu věku a pohlaví, kteří rádi běhají hlavně lesem, avšak účast, stejně jako pobyt v přírodě, je NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ.

Aktuální info sledujte na FACEBOOKU a sdílejte!

ZŠ FRYMBURK - ÚKLID OBCE

Žáci Základní školy Frymburk budou na Den Země jako každý rok uklízet svou obec a okolí -letos v pátek 20.4.2018
Akce proběhne v rámci projektového dne během výuky, po skončení akce budeme mít krátkou zprávu s fotkami na našem webu ... určitě se podívejte, jak nám to šlo .... www.zsfrymburk.cz

BUBNOVÁNÍ PRO ZEMI

V souvislosti se Dnem Země plánuje MŠ Lhenice na týden od 23. 4. tématický okruh Cesta vody a dále tradiční Bubnování pro Zemi na zahradě MŠ - to v závislosti na počasí, stejně jako úklid okolí a vybraných míst v lese.

Tisková zpráva

Kouzelným klíčem děti z Chelčic otevřely přírodní zahradu

Dnešní den se dětem na Chelčicku společně s uživateli s tělesným a mentálním postižením podařilo nejen odemknout přírodní zahradu, ale také pozorovat skvělé pomocníky zahradníků - žížaly, nasít do semenáčků slunečnici, o kterou se děti budou starat než z nich vyrostou sazeničky, popřály Matce Zemi k jejímu svátku a zamávaly jí paprskami slunce, kterými rozsvítily celou zahradu.
A tak kouzelné zahradě i Matce Zemi přejme jen to dobré, však si to zaslouží!

TISK
i