Zpravodaj
Zdravých měst, obcí a regionů

#6/2020

Připravujeme

Hlasujte o "NEJOBLÍBENĚJŠÍ PRAXI" Zdravých měst, obcí, regionů | do 31.1.2021

Lajkujte, komentujte, sdílejte - pošlete příklady dobré praxe do světa! ZDE

Dobra_Praxe_2020

Valašské Meziříčí - SENIOŘI a SOCIÁLNÍ SLUŽBY | 11.12. online

NSZM připravila nový online seriál "CO UMÍME" - tematické semináře a exkurze s ukázkami praxe referenčních Zdravých měst.

Jako první REFERENČNÍ MÍSTO se představí Zdravé město VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ a jistě zjistíte, že město je ukázkou excelentní praxe v tématu: Kvalitní život SENIOŘŮ a SOCIÁLNÍ SLUŽBY.
O městě i tématu ZDE.

Připojte se jedním klikem v pátek 11. 12. 2020 od 10 h.
https://www.ZdravaMesta.cz/webinar.

Diskutovat budeme s ambasadorkou tématu, kterou je paní místostarostka Zdislava Odstrčilová. Spolu s ní bude o tématu hovořit také paní Květoslava Othová, ředitelka Diakonie Valašské Meziříčí. V roce 2021 Vás do Valašského Meziříčí rádi pozveme na exkurzi.
 

TV ZDRAVÁ MĚSTA! Inspirujte se, ukažte co Vaše město umí

Rozjíždíme TV ZDRAVÁ MĚSTA!

Zdravá města "ze svých kuchyní", zejména očima politiků. Mimo standardní webináře "MĚSTA SOBĚ" jsme pro Vás připravili 2 nové online seriály s politiky a experty!

  •  „CO UMÍME“ – referenční město s excelentní praxí, kterou představuje politik - ambassador/ka tématu - společně s místními praktiky, a současně zve na exkurzi v příštím roce
    (startujeme 11.12. s Valašským Meziříčím „Senioři a sociální služby“)

  • S POLITIKY NA TÉMA“ – dvojice politiků hovoří s moderátorem NSZM k danému tématu a konkrétní praxi 
    (startujeme v 15.1. na téma urbanismus, hovořit budou zástupci Prahy 10 a Liberce)

Pište a hlaste se s tématy. Těšíme se na Vaše inspirace a poznatky.
Sledujte vždy aktuálně na ZdravaMesta.cz a na interní facebookové skupině členů NSZM.

PRÁVĚ V TYTO DNY ONLINE! konference WHO "Zdravá města v době pandemie" | 8.-10.12.

Využijte možnosti se zúčastnit zajímavé online konference WHO. Desítky panelů, paralelní bloky, stovka speakrů z celého světa, ale i zajímavý doprovodný program. Plenární jednání sledujte na LIVE STREAMu ZDE, web a program akce ZDE.

Stalo se

Seminář: Město a DEVELOPER | záznam

Online seminář NSZM s renomovanými partnery – Fakultou architektury ČVUT a Frank Bold Advokáti přinesl diskusi o spolupráci měst a developerů a příležitostech pro její zlepšení. Zazněly zde názory pozvaných hostů - politika, architekta, urbanisty, právníka, developera a konzultantky pro participativní plánování.

Na dopolední panelovou diskusi navázal od 13:00 h. online workshop s odborníky z Frank Bold Advokáti a Zdravého města Jihlavy, který byl zaměřen zejména na právní nástroje pro dobrou správu území, férovou spolupráci města a developerů, dále na zásady, smlouvy, doporučení či hledání win-win řešení pro zelenou a modrou infrastrukturu a udržitelné stavitelství.

Více info včetně záznamu z akce naleznete ZDE

MODROZELENÁ infrastruktura pro města | záznam

Zástupci Frank Bold Advokáti, Peter Bednár z JakubCiglerArchitekti a Petr Zahradník z České rady pro šetrné budovy na zajímavém webináři o modrozelené infrastruktuře v prostředí měst a obcí.
Na zajímavém webináři zaznělo, jaká konkrétní opatření lze realizovat a jaké principy je dobré následovat pro úspěšnou realizaci. Jaké právní nástroje lze využít (se zaměřením na smlouvy s developery a jak zakomponovat kritéria udržitelnosti do výběrových řízení.

ZÁZNAM WEBINÁŘE ZDE

Prezentace a další informace k tématu ZDE.

COVID-19 trochu jinak…

Covid-19 pohledem měst a obcí - odborné články, praktické webináře, zahraniční příklady z praxe, doporučení a mnohem více ZDE. Web průběžně doplňujeme a aktualizujeme.


Zpravodaj vydává Národní síť Zdravých měst ČR
Použité fotografie pochází z archivu NSZM ČR a jejích členů. 
Kontakt: Kancelář NSZM ČR

Kompletní archiv Zpravodajů NSZM ČR: ZdravaMesta.cz/zpravodaj
© NSZM ČR, 2020

Zpravodaj Zdravých měst je zasílán v návaznosti na Vaše předchozí přihlášení se k jeho odběru. V případě, že s námi nadále nechcete zůstat v kontaktu, můžete se ODHLÁSIT.