Pokud se Vám tento email nezobrazil správně, klikněte zde.

Zpravodaj
Zdravých měst, obcí a regionů

II/2014

Vážení zástupci Zdravých měst, obcí a regionů ČR,
vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolte, abychom vás prostřednictvím pravidelného Zpravodaje
seznámili s děním ve Zdravých městech, obcích a regionech za měsíc únor
a také s vybranými aktivitami a akcemi, které se uskuteční v nadcházejícím období.Petr Švec
ředitel NSZM ČR


Připravujeme

Sídliště, jak dál? Společná aktivita Zdravých měst a Fakulty architektury ČVUT

Fakulta architektury ČVUT ve spolupráci a s podporou Národní sítě Zdravých měst a Nadace Heinrich Böll Stiftung organizují v roce 2014 aktivity s příznačným názvem „Sídliště, jak dál?“. Cílem tohoto projektu, na kterém se budou podílet studenti zmíněné vysoké školy v rámci svých závěrečných prací, je hledání dlouhodobé vize transformace sídlišť. Během roku 2014 proběhne zpracování případových studií z vybraných českých a moravských měst, poznatky pak shrne mezinárodní konference, výstava i speciální publikace. Zároveň proběhne řada doprovodných aktivit k tématu sídlišť jak v samotných pilotních lokalitách, tak v rámci semestrální práce zmíněné fakulty.

..čti více

Stalo se

Zdravá města získala ocenění za kvalitu a inovace ve veřejné správě

Během 10. Národní konference kvality ve veřejné správě byly v rámci slavnostního večera v Kongresovém centru Aldis předány ceny Ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci ve veřejné správě za rok 2013. Členové Národní sítě Zdravých měst ČR uspěli ve všech kategoriích. Získali ocenění za realizaci místní Agendy 21, tedy za praktické uplatňování zásad udržitelného rozvoje a aktivní spolupráci úřadů s veřejností, ale také za uplatňování dalších metod kvality ve veřejné správě. Mezi Zdravými městy je i několik držitelů prestižních Cen za inovaci.

..čti více

Zdravé kraje diskutovaly o svých projektech, inspiracích a dalším rozvoji

V úterý 11. února 2014 se v budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje uskutečnilo pravidelné setkání Zdravých krajů. Cílem setkání bylo sdílet osvědčené postupy a inspirace v rozvoji Zdravých krajů a diskutovat nad vzájemnou spoluprací s obcemi, mikroregiony a městy v rámci daného regionu. Své zkušenosti z praxe prezentovali zástupci kraje Jihomoravského, Vysočina, Libereckého, Plzeňského a kraje Moravskoslezského. Poprvé byl přítomen též zástupce Hlavního města Prahy, které je od roku 2013 členem NSZM ČR. Účastníky přivítali člen rady Ing. Antonín Tesařík, politik Zdravého Jihomoravského kraje a MA21, a ředitelka Krajského úřadu Jihomoravského kraje JUDr. Věra Vojáčková, MPA.

..čti více


Zpravodaj vydává Národní síť Zdravých měst ČR
Použité fotografie pochází z archivu NSZM ČR a jejích členů. 
Kontakt: Kancelář NSZM ČR

Kompletní archiv Zpravodajů NSZM ČR: ZdravaMesta.cz/zpravodaj
Nalezněte i další informace na facebook.com/NSZM.CZ  či ZdravaMesta.cz/video
© NSZM ČR, 2014

Zpravodaj Zdravých měst je zasílán v návaznosti na Vaše předchozí přihlášení se k jeho odběru. V případě, že s námi nadále nechcete zůstat v kontaktu, můžete se ODHLÁSIT.