• naše weby..
  • ..
  • .

Národní síť Zdravých měst ČR

Národní síť
Zdravých měst České republiky

Databáze strategií: 700 aktuálních dokumentů, 200 tisíc návštěv

Počet strategií evidovaných v národním systému Databáze strategií dosáhl rekordního počtu 700 aktuálních strategií. Portál Databáze od uvedení do provozu zaznamenal již 200 tisíc návštěv. Průměrná návštěvnost Databáze je desetkrát vyšší než ve stejném období minulého roku.

Databáze strategií je informačním systémem, který přispívá k celkovému  zlepšení strategického řízení a plánování na všech úrovních veřejné správy v Česku. Dokáže tematicky a funkčně propojovat strategické cíle od mezinárodní úrovně, přes dokumenty  ministerstev a celostátních institucí, až na regionální a místní úroveň. Gestorem Databáze strategií je Ministerstvo pro místní rozvoj. Správu dat a vývoj Databáze zajišťuje Národní síť Zdravých měst ČR, s využitím dlouhodobých zkušeností z rozsáhlého informačního systému DataPlán NSZM. 

Novinkou v Databázi jsou "strategické mapy", které vizualizují vztahy strategií jednotlivých ministerstev a krajů vůči legislativě a gescím v různých tématech a možnost připomínkování dokumentů v přípravě (tato funkcionalita byla úspěšně otestována na Strategickém rámci ČR 2030).

zpět na přehled aktualit

TISK
i